DAC39RF20EVM
DAC39RF20 评估模块
DAC39RF20EVM
立即订购
概述
特性
  • Two balun-coupled output networks per DAC output allowing singled ended signal evaluation
  • A 5MHz to 10GHz low band balun for first Nyquist evaluation
  • A 2GHz to 18GHz high band balun for second and third Nyquist evaluation
  • An FMC+ with high-speed serial data connections for full JESD204C testing of all 16 lanes
  • A USB to serial chip to allow programming of the DAC or LMK with a simple USB connection
  • The ability to program the DAC or LMK from an FPGA using the FMC+ connector
<ul>
<li>DAC39RF20EVM evaluation module</li>
<li>USB cable</li>
<li>Power cable</li>
</ul>
高速 DAC (> 10MSPS)
DAC39RF20 16-bit, 2-channel, 44GSPS 20GHz analog bandwidth RF-sampling digital-to-analog converter