LMZ14203EVAL
Simple Switcher ® 电源模块 42V 输入电压、3A 评估板
LMZ14203EVAL
立即订购
概述
特性
  • Integrated shielded inductor (inside module)
  • VIN = 6V to 42V
  • Precision enable UVLO - 8V
  • 3.3V output (output voltage is adjustable by changing 1 or 2 resistors)
  • Operates at full load up to 80°C ambient at 12V input
  • Efficiency
    • Up to 92% (LMZ14203/LMZ12003)
  • Thermal performance
    • θJA = 20°C/W
    • θJC = 1.9°C/W
  • Uses 0805 passives on front side for easy modification of values to match requirements
  • 1.705 in. x 3.03 in. (5.8 cm x 5.8 cm) 4-layer 1oz copper PCB
电源模块(集成电感器)
LMZ14203 采用引线式表面贴装 TO 封装的 SIMPLE SWITCHER® 6V 至 42V、3A 电源模块
下载 观看带字幕的视频 视频
立即订购并开发
评估板
LMZ14203EVAL/NOPB — Simple Switcher ® 电源模块 42V 输入电压、3A 评估板
支持的产品和硬件
有库存
限制:
TI.com 上缺货
TI.com 上无现货